• kontakt@kapibara.pl

Jak dobrać krzesła w odniesieniu do wnętrza?

Jak dobrać krzesła w odniesieniu do wnętrza?

Rzadko się zdarza, aby w trakcie remontu planować wyposażenie wnętrza, gdy nie mamy pomysłu na kolor ścian, meble i pozostałe akcesoria. Zwykle dopiero po remoncie wybieramy się do sklepu meblowego na zakupy i staramy się dobrać akcesoria tak, aby jak najlepiej oddawały charakter pomieszczenia. Dziś dowiecie się w jaki sposób dobrać krzesła, gdy mamy już przygotowane pomieszczenie.

Ilość wolnej przestrzeni

W jadalni oraz salonie krzesła wraz ze stołem będą pełnić funkcję centralną. Oznacza to mniej więcej tyle, że kolor ścian oraz wyposażenie wnętrz powinno być dopasowane do zestawu (krzesła i stół), a nie na odwrót. Jeśli jednak nie mamy innej opcji, możemy łatwo dopasować zestaw do aktualnego wystroju wnętrz. Wolna przestrzeń to pierwsze kryterium. Jeśli mamy więcej, niż 3 metry kwadratowe powierzchni, to możemy się zdecydować na zakup 4 krzeseł.

Kolor wnętrza

Wiadomym jest, że kontrast ma znaczenie i wpływa na cały wystrój wnętrz. Mając jasne ściany warto dobrać ciemne krzesła lub przynajmniej o ton ciemniejsze, niż ściana. Można zrobić również na odwrót, czyli do ciemnego pomieszczenia zaimplementować jasne krzesła. Uważamy, że takie połączenie jest najlepsze, bo od zarania dziejów tak urządzano wnętrza.

Przeznaczenie

Krzesła rekreacyjne czy barowe? To również ma znaczenie. Jeśli dobieramy krzesła do pomieszczenia, to warto pamiętać o ich przeznaczeniu. Inaczej prezentuje się komplet w jadalni, a inaczej hokery barowe w kuchni. Jeśli krzesła nie mają być najważniejszym elementem wyposażenia - nie musimy inwestować dużych pieniędzy.

Jak dobrać krzesła do wnętrza? Podstawy już znacie. Napiszcie jak wykorzystaliście nasze rady i czy były Wam pomocne!

 

Udostępnij:

Polecamy

SU-MA lampy ogrodowe

Zobacz