• kontakt@kapibara.pl

Jak dbać o plastikowe krzesła?

Jak dbać o plastikowe krzesła?

Krzesła plastikowe zwykle są tańsze od pozostałych i mowa nawet o produktach z tworzywa sztucznego. Zakup krzeseł plastikowych pozwala nie tylko na ich użytkowanie, ale zmusza też do cyklicznego czyszczenia i krótko mówiąc - dbania. Choć większość osób nie przykłada uwagi do tego rodzaju krzeseł, poniżej podpowiadamy, w jaki sposób o nie dbać. Zapraszamy do lektury!

Mycie środkami chemicznymi

Największym błędem podczas czyszczenia produktów plastikowych jest stosowanie środków chemicznych. Choć są o wiele tańsze niż dedykowane, mogą poniszczyć plastik i zatraci on swoje pierwotne właściwości. Nie powinno się używać chemikaliów, które zwykle znajdują zastosowanie w kuchni. Są od tego specjalne środki.

Mycie gorącą wodą

Plastik może wytrzymać spore temperatury, lecz mycie krzeseł gorącą wodą zakrawa o nieodpowiedzialność. Krzesła plastikowe zwykle są miękkie, dlatego mycie ich gorącą wodą może zmiękczyć strukturę i zniekształcić wygląd. Woda powinna być letnia i nie powinno się jej łączyć ze środkami chemicznymi. Wystarczy zwykle mydło lub płyn do mycia naczyń.

Jak pielęgnować właściwie?

Najlepszym rozwiązaniem będzie zamówienie dedykowanych środków chemicznych, a te znajdziemy niemal w każdym sklepie z meblami. Świetnie sprawdzają się mleczka, ponieważ nie uszkadzają nawierzchni plastiku i nadają mu odpowiedniego koloru. Jedno opakowanie mleczka zwykle nie przekracza kwoty 20 złotych.

O krzesła plastikowe należy dbać tak samo, jak o pozostałe. Zachęcamy do dzielenia się własnymi doświadczeniami w tym temacie.

 

Udostępnij:

Polecamy

SU-MA lampy ogrodowe

Zobacz