• kontakt@kapibara.pl

Czy krzesła warto tapicerować?

Czy krzesła warto tapicerować?

Zadajecie nam pytania odnośnie pielęgnacji krzeseł, dlatego postanowiliśmy Wam odpowiedzieć na temat ich tapicerowania. Choć to słowo odnosi się do wymiany obicia na nowe, zwykle dotyczy krzeseł skórzanych. Wiadomym jest, że każdy materiał, który podlega codziennej eksploatacji z czasem traci swoje właściwości, strukturę oraz ogólny wygląd.

Jak niszczy się obicie krzeseł?

Codzienna eksploatacja przede wszystkim zmienia twardość obicia. Jeśli jest to skóra naturalna - po 2-3 latach użytkowania straci swój kolor, zaś jej twardość zyska kilka stopni. Podobnie jak w samochodach, skórzane obicia również ulegają spłaszczeniu, zaś szwy mimowolnego rozrywania. Owszem, starsza skóra wygląda bardzo ładnie, ale to nie kanapa, by imitowała podeszły wiek obicia.

Jak wygląda tapicerowanie?

Polega na usunięciu całego obicia krzesła i zastąpienie nowym materiałem. To od klienta zależy, czy zdecyduje się na skórę, dermę czy coś innego. Tapicer przygotuje dla nas projekt i gdy go zaakceptujemy - rozpocznie pracę, czyli będzie ręcznie szył kawałek po kawałku nowe obicia krzesła.

Ile to kosztuje?

Usługa tapicerowania krzeseł zwykle  nie jest droga. Najwięcej funduszy pochłonie zamówienie skóry, a ta bywa bardzo droga. Produkty od Ferrari, Porsche lub Lamborghini mogą kosztować nawet kilkaset złotych. W ostatecznym rozrachunku nie powinniśmy zapłacić więcej, jak 100 złotych za jedno krzesło plus koszt skóry.

 

 

Udostępnij:

Polecamy

SU-MA lampy ogrodowe

Zobacz